PROGRAM, edycja 8 (2015)

PROGRAM, edycja ósma
TZADIK POZNAŃ FESTIVAL 2015
[24, 25, 26, 27 września 2015]

24.09.2015, Czwartek

Spektakl Teatralny - Sklepy cynamonowe na podstawie prozy Bruno Schulza
Teatr Ósmego Dnia, godz. 20:00
adaptacja - Tomasz Damulewicz
Cengiz Oezek - scenografia
Michał Górczyński - muzyka - klarnety
Teatr Lalki i Aktora KUBUŚ w Kielcach


25.09.2015, Piątek

Tzadik Filmowy - Przegląd filmów prezentowanych i nagrodzonych na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Żydowskie motywy 2015
Mały Dom Kultury, od godz. 12:00 do 19.00

Sztetl Quartet
Meskalina, godz. 19.00
Piotr Janiec: tuba
Tomasz Stawiecki: klarnet
Bartosz Nazaruk: perkusja
Radek Polakowski: akordeon

Krzysztof Dys plays Mordehaj Gebirtig
Mały Dom Kultury, godz. 21.00
Krzysztof Dys: piano solo

TZADIK JAM SESSIONS [OD 23.00]
DRAGON ­ Zamkowa 3


26.09.2015, Sobota

Tzadik Filmowy - Przegląd filmów prezentowanych i nagrodzonych na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Żydowskie motywy 2015
Mały Dom Kultury, od godz. 12:00 do 19.00

Śladami poznańskich Żydów - Spotkanie z Andrzejem Niziołkiem, autorem książki „Fira. Poznańscy Żydzi. Opowieść o życiu”
Andrzej Niziołek, Ksenia Kosakowska
Wydawnictwo Exemplum, Poznań 2014
Meskalina godz. 17.00

Koby Israelite Trio
Mały Dom Kultury, godz. 19.00
Koby Israelite (IL): accordion
Yaron Stavi (IL): double bass
Monika Kościelna (PL): violin

Piotr Mełech / Marcin Steczkowski / Marcin Jadach / Michał Kasperek plays Mordehaj Gebirtig
Mały Dom Kultury, godz. 21.00
Piotr Mełech: clarinets
Marcin Steczkowski: cornet / fx
Marcin Jadach: double bass
Michał Kasperek: drums

TZADIK JAM SESSIONS [OD 23.00]
DRAGON ­ Zamkowa 3


27.09.2015, Niedziela/Sunday

Tzadik Filmowy - Przegląd filmów prezentowanych i nagrodzonych na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Żydowskie motywy 2015
Mały Dom Kultury, od godz. 12:00 do 19.00

Kapela Brodów – MUZIKAIM
Sala Wielka Ck Zamek, godz. 19.00
Witek Broda: skrzypce, lira korbowa, śpiew
Anatol Broda: basy kaliskie
Marta Maślanka: cymbały
Bartek Izbicki: śpiew, portatyw, skrzypce
Iwona Sojka: skrzypce
Jacek Mielcarek: klarnet, tarogato, saksofon sopranowy
Kuba Mielcarek: kontrabas

Evan Ziporyn, Wacław Zimpel, Krzysztof Dys, Hubert Zemler
Sala Wielka Ck Zamek, godz. 21.00
Evan Ziporyn (USA): clarinet, bass clarinet
Wacław Zimpel (PL): clarinet, alto clarinet
Krzysztof Dys (PL): piano
Hubert Zemler (PL): drums, percussion

TZADIK JAM SESSIONS [OD 23.00]
DRAGON ­ Zamkowa 3

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza